Home / Değişik Yemek Tarifleri / Kolay Ana Yemek Tarifleri

Kolay Ana Yemek Tarifleri

Akşam yemeği hazırlamak için her gün uzun uzun zaman ayıramayacak olanları hemen bu yazıya alalım. Bugün birbirinden nefis, farklı, bir o kadar da pratik ana yemekler hazırlayacağız birlikte.

Hazırlaması en fazla 15-20 dakikanızı alacak, siz diğer işlerinizi hallederken en fazla 30 dakikada da usul usul pişip hazır olacak bu Kolay Ana Yemek Tarifleri sayesinde mutfakta bolca zaman kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda evdeki malzemelerle yapabileceğiniz farklı yemekleri de keşfetmiş olacaksınız.

Sofrada onlara yer açın.

 • Fırında kaşarlı karnabahar tarifi

Hemen her evde bulunan malzemelerle 10-15 dakika içinde kolayca hazırlayabilecek, fırında lezzet dolu bir yolculuğa gönderdikten sonra ortaya çıkan nefis sonuçtan ve mis kokulardan çok memnun olacaksınız.

 • Patatesli havuçlu mantı tarifi

Efsane bir akşam yemeği hazırlamak için mutlaka saatlerinizi mutfakta harcamanıza gerek yok aslında, biraz patates, biraz da havuçla bu iş tamam.

 • Sebzeli güveç tarifi

En sevdiğiniz sebzeleri tezgahın üzerine çıkarın, mis kokulu, aynı anda hem doyurucu hem de hafif olmayı başaran nefis bir yemek hazırlayacağız onlarla.

 • Renkli dürüm tarifi

Adı bile renkli bir isim var şimdi sırada! Tavuğun pratikliğinden destek alıp onu renk renk sebzelerle bir araya getirdiğimiz bir lezzet.

 • Tavada pizza tarifi

Canınız pizza yemek istediyse aklınıza hemen bu tarif gelsin. Hamurunu bile evde hazırlayacağınız ama çok pratik bir şekilde, kısa sürede hazır olacak bir pizza o.

 • Tek tencere pilavı tarifi

Yemek hazırlamak kadar yemeğin ardından kalan bulaşıklarla uğraşmak da sizi yoruyor, biliyoruz. Tam da bunun için size vakit kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda uzun uzun bulaşık yıkama derdinden de kurtaracak bir öneriyle geliyoruz.

 • Mantar yemeği tarifi

İşten yorgun argın eve varmış ya da tüm gün ev işleriyle uğraşıp yorulmuşsunuz… Bir de uzun uzun yemek hazırlayacak, dakikalarca tencere başında bekleyip yemeğin pişmesini mi bekleyeceksiniz. Olmaz, olamaz.

 • Köfteli tirit tarifi

Biraz kıyma, bolca baharat, pide ya da ekmek… Bazen yemek yapmak işte bu kadar kolay. Üstelik sonucu beklediğinizden bile lezzetli olacak.

 • Patlıcan balığı tarifi

Nefis bir sebze yemeğiyle pratik ana yemek arayışımıza lezzetli cevaplar bulmaya devam ediyor, patlıcanı adeta bir balığa dönüştürüyoruz. Bu balıkla yoğurt yemek neredeyse şart.

 • Poşette baharatlı uskumru tarifi

Balık demişken, haftada en azından 1 kez balık yememiz gerekirken gerçek bir balık tarifi de vermeden geçmek olmaz. Üstelik sadece 22 dakikada şipşak sofraya çıkanından…

 • Tembel tantunisi tarifi

Ustasının ellerinden çıkan mis gibi tantunilere saygımız sonsuz ama ne yazık ki canımız her tantuni yemek istediğinde fırsat bulup en gerçeğinden bir tantuni yiyemeyebiliyoruz. İşte öyle anlar için bu kolay tarif aklınızda bulunsun.

 • Yoğurtlu fellah köftesi tarifi

Bulgur ve irmik güçlerini birleştirir de orada efsane bir lezzet çıkmama ihtimali olabilir mi? Pratik olduğu yetmezmiş gibi pek de ekonomik.

About iga

Check Also

Manlama Tarifi

Karnınız acıktıysa ve pratik bir şekilde lezzetli bir yemek hazırlamak istiyorsanız bu tarif tam da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.