Home / Değişik Yemek Tarifleri / 5 Dakikada Yemek Tarifleri

5 Dakikada Yemek Tarifleri

Zamanla yarışılan, telaşı bol günlerde işinize çok yarayacak bir listedir 5 Dakikada Yemek Tarifleri! Üstelik bu liste sebze, bakliyat, et ve tavuk yemeklerinden çeşitler eklenerek hazırlandı.

İşten yorgun geldiğiniz günlerde, bir an önce yemek yemek için sabırsızlanılan anlarda bu tariflerden birine başvurabilirsiniz. Yapmanız gereken ise bazen düdüklü tencere kullanmak bazen de öncesinde buzluğa attığınız haşlanmış nohut, hazır mantı veya buzluk köftelerinden faydalanmak. Tabii tavuk ve birkaç malzeme ile yapılan biberli tavuk sote ve etsiz patlıcan yemeği tariflerini de unutmadık!

Bazen bir dürüm, bazen tek öğün için hazırlanan sadece bir pilav bazen de makarna… Yemek hazırlamayı kolaylaştırmak mümkün aslında! O halde sizleri 5 Dakikada Yemek Tarifleri ile buluşturalım.

Biberli Tavuk Sote

Bu tarifi hazırlarken zamandan kazanmak için kasabınızdan jülyen doğranmış bonfile veya fileto tavuk isteyebilirsiniz. Kolayca marine edip soteleyeceğiniz tavukları renkli biberlerle pişirip afiyetle yenecek bir yemek hazırlaması 5 dakikanızı alacak. İster lavaşla ister makarnayla servis edebilirsiniz.

Nohutlu Mantı Yemeği

Bu yemeği 5 dakikada hazırlayabilmek için daha önceden haşlayıp buzluğa attığınız nohutlar çok işinize yarayacak. Hazır mantı ve nohut ile hazırlanan bu yemek tek çeşitle tek öğüne yetebilen tariflerden! 5 dakikada yemek hazırlamanız gereken günlerde hiç zahmete girmeden çarçabuk hazırlayacağınız nohutlu mantı yemeğinin tarifi için buraya tıklayabilirsiniz.

Kolay Mac and Cheese Tarifi

5 dakikada hazırlanacak yemek listesine, kolay yapımı ile birçok makarna tarifi eklenebilir. Bu seferki tarif ise hem 5 dakikada hazırlanıyor hem de farklı bir makarna lezzeti sunuyor. Orijinal tarifine kıyasla epey pratikleştirilmiş mac and cheese tarifi! Yapımı için kolları sıvamadan önce mutlaka videosunu izlemelisiniz.

Sebzeli Yeşil Mercimek Yemeği

Ocağa koymak için 5 dakika harcayacağınız sebzeli mercimek yemeği! Sebzeler minik minik doğrandığı için hızlıca pişen bir yemek. İşin içinde hem bakliyat hem sebze olduğu için de doyuruculuğu ve besleyiciliği tam yerinde oluyor.

Patlıcan Yemeği (Etsiz)

Yemek hazırlamaya pek de vakit ayıramadığınız günlerde etsiz sebze yemekleri, kolay pişen tarifleri ile adeta yardıma koşuyor. En lezzetlilerden biri de etsiz patlıcan yemeği! Hazırlayıp ocağa koyması 5 dakika sürecek bu tarifin videosunu izleyerek yemek yapımının tüm sürecine hakim olabilirsiniz.

Fırın Poşetinde Patatesli Tavuk

Marine süresi için zaman ayırmaya gerek olmadan yumuşacık tavuklar pişirmenin yolu fırın poşeti kullanmaktan geçiyor. Tabii tarifi daha da besleyici bir hale getirmek için yanına sebzeler eklemek şart! Tam lezzetinde fırında patatesli tavuk yemeğinin kolaylıkla hazırlanan tarifi için buraya bakabilirsiniz.

Fırında Sebze Köfte

Çalışanların, kalabalık ailelerin kurtarıcısı derin dondurucular, bu yemeği 5 dakikada hazırlamanın sırrı! Fırında köfte tarifini 5 dakikada hazırlamak için önceden hazırlayıp buzluğa attığınız köfteleri kullanabilirsiniz. Yanına mevsime uygun sebzeler dizip fırınladıktan sonra size biraz dinlenmek kalıyor.

Tavuklu Bulgur Pilavı

Sizleri hem ayrı ayrı iki yemek yapmaktan kurtaracak hem de 5 dakikada pişmeye bırakacağınız bir tarif önerisi: tavuklu bulgur pilavı! Hızlıca pişen tavuk etinin kapya biber, soğan ve domatesle buluşması ile hazırlanır. Bulgurunu ekledikten sonra ise dakikalar içinde sofraya getirmeye hazır hale gelecektir. Yanına cacık yapmanız özellikle tavsiye edilir.

Pastırmalı Kuru Fasulye

Et pişirmek için zamanınız yoksa kuru fasulye yemeğini pastırma veya kavurmayla hazırlayabilirsiniz. Bu hem zamandan kazanıp hem enfes bir yemek yapmanızı sağlayacaktır. Kuru fasulyeleri ise isterseniz bir gün önceden haşlayabilir isterseniz de konserve fasulye kullanabilirsiniz. Tarif her iki fasulyenin kullanımına gayet uygun.

About iga

Check Also

Manlama Tarifi

Karnınız acıktıysa ve pratik bir şekilde lezzetli bir yemek hazırlamak istiyorsanız bu tarif tam da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Recent Comments

Gösterilecek yorum yok.